Pieniądz: pochodzenie i losy John Kenneth Galbraith

ISBN:

Published:

Hardcover

342 pages


Description

Pieniądz: pochodzenie i losy  by  John Kenneth Galbraith

Pieniądz: pochodzenie i losy by John Kenneth Galbraith
| Hardcover | PDF, EPUB, FB2, DjVu, AUDIO, mp3, ZIP | 342 pages | ISBN: | 7.12 Mb

Wiele dyskusji na temat pieniądza zawiera spory ładunek uroczystego kaznodziejstwa i magii. Częściowo jest to rozmyślne. Ci, którzy mówią o pieniądzu, uczą o nim i zarabiają na życie za jego pomocą, zyskują prestiż, poważanie i korzyści pieniężne,MoreWiele dyskusji na temat pieniądza zawiera spory ładunek uroczystego kaznodziejstwa i magii. Częściowo jest to rozmyślne. Ci, którzy mówią o pieniądzu, uczą o nim i zarabiają na życie za jego pomocą, zyskują prestiż, poważanie i korzyści pieniężne, krzewiąc - jak lekarz lub znachor - przekonanie, że mają jakieś uprzywilejowane powiązania z wiedzą tajemną, że mają wgląd w sprawy niedostępne dla zwykłego śmiertelnika.

Choć jest to korzystne z punktu widzenia zawodowego i przynosi zyski osobiste, jest jednak równocześnie pospolitą formą oszustwa. W odniesieniu do pieniądza nie ma niczego, czego by nie mogła zrozumieć osoba o przeciętnej dozie zainteresowania, pilności i inteligencji. (...) Badania w zakresie pieniądza są w wyższym stopniu niż wszystkie inne działy ekonomii dziedziną, w której złożoność jest wykorzystywana w celu zaciemnienia lub ominięcia prawdy, a nie w celu jej ujawnienia. Większość rzeczy w życiu - na przykład samochody, kochanki, choroba nowotworowa - jest ważna tylko dla tych, którzy je mają.

W przeciwieństwie do tego pieniądz jest równie ważny dla tych, którzy go mają, jak i dla tych, którzy go nie posiadają. Jedni i drudzy są zainteresowani w tym, żeby pojąć jego tajniki. Jedni i drudzy powinni mieć pełne przekonanie, że to potrafią.(fragment książki)Enter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Pieniądz: pochodzenie i losy":


mikorowo.pl

©2014-2015 | DMCA | Contact us